ŞAH-MAT SATRANÇ VE KÜLTÜR DERNEĞİ

Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Şah-Mat Satranç Merkezi  1999 yılından itibaren satranç eğitimi vermektedir. Kıbrıs ve Türkiye’de bir ilk olarak 4 yaş çocuklara  eğitim vermektedir. Satranç eğitimi  sevgi ve şefkat başta  olmak üzere en modern eğitim araçları ile, eğlenceli ve disiplinli bir şekilde verilir. Amaç, satranç ile çocukları ve gençleri hayata hazırlamaktır.

 4 Yaş ve üzeri tüm çocuklar ile gençlere her seviyede satranç eğitimi verilmektedir. Yanibaşlayanlar, Orta Düzey, İleri Düzey ve akademi gruplarına istediğiniz zaman kayıt yaptırabilirsiniz. Kursların yanısıra isteğe bağlı olarak özel satranç dersleri de verilmektedir. Kardeşlere özel indirirmler uygulanmaktadır.

Eğitmenlerimiz KKTC’nin en iyi eğitmenleridir.  Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Ali Nihat Yazıcı ile Avrupa Satranç Birliği Başkanı Boris Kutin’in örnek gösterdiği eğitmen ve Dünya Satranç İkincisi Vasily Ivanchuk ile berabere kalan eğitmenimiz kadromuzda yer almaktadır. Kadromuz bölümünden eğitim kadromuzu görebilirsiniz.

Şah-Mat Satranç Merkezi olarak en büyük başarımız satrancı eğitim aracı olarak kullanıp çocukları ve gençleri hayata hazırlamak, bunu yaparken Atatürk’ün dediği gibi sporcu yetiştirirken dürüst ve ahlaklı olmasına katkı koymak ve yüzlerce çocuğa satrancı sevdirerek ülkemiz satrancına büyük ölçüde katkıda bulunmaktır.Bunun yanısıra milli takımda  en çok sporcunun bize ait olması, birçok kktc şampiyonu yetiştirmemizi ve birçok turnuvalardaki başarılarımız bulunmaktadır. Esas hedefimiz bu olmamakla birlikte Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu’nun yaptığı şampiyonalarda 39 milli takım sporcusu ile birinci sırada bulunmaktayız. Düzenlediğimiz kültürel ve sosyal faaliyetler ile satranççılarımıza özgüven kazandırmak da başarılarımızın arasındadır. Örneğin sadece satranççı çocukların görev aldığı ‘Şah-Mat Funfair’da danslar, şiirler,defile ve koro ile çocuklarımız daha çok sosyalleşdiler. Ayrıca Kıbrıs’ta bir ilk olan ‘Şah-Mat Satranç Merkezi Gazetesi’ de düzenli olarak tarafımızdan yayımlanmaktadır.

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret68955
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.66256.6892
Euro7.27987.3089
Hava Durumu